دبیر اجرایی جشنواره اعلام کرد:
۱۴۰۱-۰۳-۱۴

ارسال بیش از 3000 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) / رشد 65 درصدی تعداد شرکت‌کنندگان

دبیر اجرایی دومین جشنواره رسانه‌ای بین‌المللی امام رضا(ع) از رشد 65 درصدی شرکت‌کنندگان و دریافت بیش از 3 هزار اثر در دومین دوره این جشنواره خبر داد.

محسن هوشمند در گفت‌وگو با آستان نیوز در این باره گفت: خوشبختانه همان‌طور که پیش‌بینی شده بود، جشنواره رسانه‌ای بین‌المللی امام رضا(ع) در دومین تجربه برگزاری خود، با استقبال گسترده‌ای مواجه شده و در مقایسه با اولین دوره هم در تعداد شرکت‌کنندگان و هم در تعداد آثار شاهد افزایش قابل توجه آمار هستیم.


ارسال 3127 اثر به دبیرخانه
هوشمند با اشاره به اتمام مهلت ارسال آثار به دومین دوره این جشنواره افزود: طبق آمار تجمیع شده، 3 هزار و 127 اثر به دبیرخانه این دوره از جشنواره ارسال شده است که به صورت تفکیکی شامل 773 اثر در بخش خبرگزاری‌ها و مطبوعات، 850 اثر در بخش رسانه‌های صوتی و تصویری، 484 اثر در بخش رسانه‌های مجازی، 593 اثر در بخش عکس و گرافیک، 54 اثر در بخش پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی و 373 اثر در بخش بین‌الملل بوده است.
 

افزایش 65 درصدی تعداد شرکت‌کنندگان
دبیر اجرایی جشنواره به افزایش قابل توجه شرکت‌کنندگان در این دوره هم اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه در دومین سال برگزاری جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع)، آگاهی عموم علاقه‌مندان و به ویژه اصحاب رسانه، نسبت به روند برگزاری و بخش‌های مختلف این جشنواره بیشتر شد و مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی نیز برای معرفی جشنواره از ظرفیت‌های بیشتری استفاده کرد، شاهد افزایش قابل توجه تعداد شرکت کنندگان هستیم به گونه‌ای که تعداد آن‌ها با رشد 65 درصدی نسبت به دوره اول، هم‌اکنون به 1001 نفر رسیده که شامل 558 نفر از آقایان و 443 نفر از بانوان بوده است. 
 

مشارکت از همه استان‌ها، پیشتازی خراسانی‌ها 
دبیر اجرایی جشنواره، آمار تفکیکی مشارکت استان‌ها در دومین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) را هم اعلام کرد و گفت: در فهرست آثار دریافتی دومین دوره جشنواره، نام تمامی 31 استان کشور به چشم می‌خورد و مخاطبانی از سراسر ایران، آثار خود را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند که در این بین، خراسان رضوی با 829 اثر، تهران با 475 اثر و اصفهان با 445 اثر بیشترین آثار ارسالی را داشته‌اند. 
 

دریافت آثار از کشورهای مختلف جهان
هوشمند همچنین با اشاره به دریافت آثاری از سایر کشورها گفت: در دومین دوره جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع)، آثاری از کشورهای مختلف جهان از جمله عراق، ترکیه، سوریه و انگلستان به دبیرخانه ارسال شده که در بخش بین‌الملل شرکت داده خواهد شد. 
وی افزود: در بخش بین‌الملل جشنواره، 40 گزارش خبری، 29 مستند، 25 اثر پویانمایی و موشن گرافیک، 41 نماهنگ، 149 عکس، 32 برنامه رادیو و تلویزیونی و 34 محتوای شبکه‌های اجتماعی دریافت شده است.
به گفته هوشمند در حال حاضر مراحل داوری آثار در دو بخش هیئت‌های انتخاب و هیئت‌های داوران در حال انجام است و همزمان با دهه ولایت، مراسم اختتامیه جشنواره برگزار خواهد شد.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید